Czy fotograf to artysta czy zwykły rzemieślnik?

Myślę, że nikogo nie zaskoczy określenie, że nie każda osoba może zostać dobrym fotografem. Dlaczego myślę w ten sposób? Ponieważ, aby oferować usługi dotyczące fotografii w sposób absolutnie specjalistyczny, wypada mieć do tego swego rodzaju talent. Utalentowany fotograf obowiązkowo musi mieć po pierwsze profesjonalne nastawienie, po drugie doświadczenie a po trzecie ambicje do systematycznego rozwoju własnych umiejętności. Krótko mówiąc obowiązkowo musi być to taka osoba, która kocha swój zawód. W innym wypadku będzie to miało przełożenie na relacje z klientami.

Dobry fotograf to perfekcjonista w każdym calu

Fotograf obowiązkowo musi aspirować do tego, aby być perfekcjonistą w swojej branży. Ten kto dopiero zaczyna zabawę z fotografowaniem, a marzy o tym, żeby zostać niezłym profesjonalistą i świadczyć tego typu usługi, obowiązkowo musi odznaczać się znaczną cierpliwością. Dlaczego? Podczas pracy przyjdzie Wam spotkać się z przeróżnymi klientami. Jedni będą bezproblemowi, z kolei inni potrafią przyczepić się każdego szczegółu bądź relacje z nimi są lekko mówiąc trudne. Pod żadnym pozorem nie można unosić się czy też być nie miłym dla klienta. Kierujcie się zasadą, nasz klient nasz Pan, ale oczywiście do granic rozsądku.

dc92

Czy łatwo zostać fotografem?

Od razu należy to zaznaczyć, iż droga do zostania zawodowym fotografem będzie raczej długa, trudna i niekiedy wyboista. Nie raz będziecie mieć chwile zwątpienia i będzie się zastanawiać czy na pewno to jest to co chcę w życiu robić. Nie przejmujcie się jednak za bardzo niepowodzeniami. Głowa do góry i cierpliwie dążcie do celu! Musicie czuć w sobie swego rodzaju powołanie do tego zawodu, aby w ciężkich chwilach nie zaniechać planów o byciu fotografem. Zdecydowanie jest to branża dla osób silnych psychicznie.

Niektórym się jednak wydaje, że wystarczy mieć profesjonalny aparat, troszkę popraktykować i tak można zostać wytrawnym fotografem! Oczywiście, jest to po prostu błędne przekonanie. Sporządzenie doskonałego ujęcia, szczególnie jeżeli chodzi nam o fotografowanie portretów, to nie wyłącznie dobra metoda fotografowania, ale głównie umiejętność odtworzenia uczuć a również urody pozującej osoby. Nie każdy będzie potrafił temu sprostać. Fotograf to artysta, a nie zwykły rzemieślnik.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s