Udane zdjęcia ślubne

To od fotografa  zależy końcowy efekt zdjęć ślubnych. Kluczową rolę odgrywa tutaj jego zdolność percepcji, wyobraźnia ale i także posiadana wiedza. Oczywiście klienci również powinni mieć wpływ na to jak mają zdjęcia wyglądać. Jednak ostatecznie zdanie co do sposobu przeprowadzenia reportażu ma fotograf ślubny. Z drugiej jednak strony trzeba być otwartym na konstruktywną krytykę.

Zawsze trzeba dążyć do tego, aby poczuć satysfakcję z wykonanych zdjęć. . Moja samokrytyka jest zawsze czynnikiem decydującym w jakim kierunku idę w przyszłości. Co muszę zmienić a co po prostu nieznacznie poprawić.

Co zrobić, aby Twoje zdjęcia były udane i podobały się innym? Przedstawię Ci kilka porad.

Staraj się przedstawić emocje, uczucia fotografowanych postaci. Aby tak faktycznie było, musisz dokładnie poznać techniczne możliwości jak to zrealizować. Musisz zrozumieć w jaki sposób głębia ostrości może mieć wpływ na efekt zdjęcia, nad którym pracujesz. Czy jest to portret czy fotografia krajobrazu, odpowiednia głębia ostrości powinna oddać emocjonalną część zdjęcia. Możesz wybrać dłuższy obiektyw z dużym otworem (mała głębia ostrości) wskazać jeden element w obrazie, aby widzowie mogli skupić się na nim, lub użyć małej przysłony (duża głębia ostrości) przedstawić całość zdarzenie, z wieloma elementami fabuły.

Tło to bardzo ważna sprawa dla fotografa. Wybór odpowiedniego tła znacznie ułatwi Twoją pracę, a późniejsza obróbka zdjęć będzie dużo łatwiejsza. Kto chce poświęcić cenne godziny na edycję pewnych niedociągnięć widocznych na tle? Nie dodawaj sobie roboty! To jest najważniejsza zasada. Musisz być w stanie skutecznie wykorzystać  głębię ostrości z tłem, a to jest jest sztuka sama w sobie. Zadaj sobie proste pytania: Czy w tle są istotne szczegóły dla historii, które chcę przedstawić? Są jakieś dodatkowe elementy w tle, które chcę zmienić lub wyeliminować? To na pewno pomoże Ci w wyborze tła.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s